Krasnale

Edukacja domowa Krasnali

Teatr

Ahoj! 27.02 Krasnale odwiedziły Teatr małego widza przy ul. Jezuickiej 4. Tam na przedstawieniu „Ahoj” zobaczyły jak zbudować łódź z drabiny i opłynąć nieznane morza i oceany, przy pomocy prostych acz efektownych rekwizytów oraz ogromu wyobraźni. Dzieci po przedstawieniu bawiły się z aktorami na scenie. Łowili wspólnie kolorowe ryby i zbierali piękne łódki.

Kinoteka

Podwodny świat rybki Mini Mini 16 grudnia dzieci wyruszyły na wyprawę do świata rybki Mini Mini. Odkryły tam iż największym skarbem jaki mamy to czysta woda i czysty świat. Poznały proekologiczne zachowania , wspólnie się bawiąc i rozwiązując zagadki małej rybki. A to wszystko wydarzyło się w warszawskiej Kinotece, na lekcji w kinie.

Kolorowy tydzień

Kolorowy tydzień w grupie Krasnali.
Dzieci na przełomie września i października eksperymentowały z kolorami poznając je polisensorycznie, nie tylko dzięki zmysłowi wzroku 😉

Wizyta w księgarni

Dzieci obejrzały księgarnię, próbowały zgadnąć ile może być tam książek, a na informację że więcej niż 100 dało się wśród nich słychać takie „wow”, potem pani przeczytała im wiersz „Dwa wiatry” Juliana Tuwima który one inscenizowany ruchem wstążek z bibuły. Pani księgarka pokazała dzieciom książkę, wytłumaczyła co to, okładka, spis treści, strona tytułowa.