Zające

ODDZIAŁ III „ZAJĄCE”

ROK SZKOLNY 2018/2019,  I PÓŁROCZE

 

DZIECI Z ODDZIAŁU III BRAŁY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH I WYCIECZKACH, KTÓRE SPRZYJAŁY INTEGRACJI ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM:

 

1.10.2018r.

Dzieci pojechały do kina „Luna” i wzięły udział w spotkaniu filmowym na temat „Roli muzyki w filmie dziecięcym” oraz w pokazie filmu dla dzieci.

4.10.2018r.

Grupa „Zające” uczestniczyła w lekcji muzealnej „Cztery pory roku” w Muzeum Narodowym. Dzieci zwiedzały kilka sal, w których obejrzały obrazy wybitnych malarzy, ukazujące charakterystyczne zjawiska przyrodnicze, związane z czterema porami roku. następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych.

18.10.2018r.

Wychowankowie z oddziału III pojechali autokarem do Nadleśnictwa w Kabatach – na lekcję przyrodniczą po lesie, pt. „Jeż i jego środowisko”. Dzieci pod kierownictwem przewodniczki spacerowały po lesie – oglądały drzewa, roślinność, podziwiały śpiew i odgłosy niektórych ptaków. Zdobyły wiadomości na temat życia jeża w środowisku naturalnym. Uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ruchowo – terenowych.

25.10.2018r.

Tego dnia przedszkolaki wybrały się do teatru „Lalka”, który znajduje się w centrum Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki. Na początku uczestniczyły w lekcji teatralnej. Pod przewodnictwem aktorów zwiedziły pomieszczenia teatralne za kulisami i garderoby aktorów, także pracownie krawieckie oraz magazyn z dekoracjami wykorzystywanymi podczas spektakli. Następnie obejrzały przedstawienie pt. „Krawiec Niteczka”

9.11.2018r.

W naszym przedszkolu miała miejsce uroczystość związana ze 100-leciem niepodległości Polski. Dzieci z oddziałów III i IV przedstawiły program artystyczny z tej okazji (piosenki, wiersze, tańce).

11.12.2018r.

Dzieci pojechały autokarem do fabryki bombek w Jozefowie. Obejrzały pomieszczenia, w których zobaczyły kolejne etapy powstawania bombek. Później uczestniczyły w warsztatach plastycznych, gdzie własnoręcznie mogły wykonać bombkę choinkową (malowały farbkami i ozdabiały brokatem). Na koniec obejrzały salki wystawowe, w których pokazano bombki ręcznie malowane przez pracowników fabryki.

13.12.2018r.

W naszej grupie odbyło się Spotkanie Wigilijne, razem z zaproszonymi rodzicami. Dzieci przygotowały występ artystyczny (kolędy, pastorałki, wiersze). Wszyscy uczestniczyli w poczęstunku świątecznym, a dzieci obdarowały rodziców upominkami, własnoręcznie wykonanymi.

 

17.12.2018r.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Spotkaniu z Mikołajem (wspólna zabawa, konkursy, zdjęcia i wręczenie prezentów dzieciom).

 

19.12.2018r.

Tego dnia wszystkie dzieci i cały personel placówki, w odświętnie przygotowanej Sali gimnastycznej, wzięli udział w Wigilijnym Obiedzie. Pani Dyrektor złożyła personelowi i dzieciom życzenia świąteczne. Panowała miła i rodzinna atmosfera.

 

21.01.2019r.

Dzień Babci i Dziadka. Wnuczki i wnukowie z oddziału III zaprosili do swojej sali gości, którym zaprezentowali piosenki, wiersze i tańce oraz wspólne zabawy ruchowo – muzyczne. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek i wręczyły im upominki wykonane przez siebie. Na koniec spotkania zrobiono wspólne zdjęcia.

 

8.02.2018r.

Dzieci z oddziałów III i IV z naszej placówki wzięły udział w premierze spektaklu teatralnego „Piaskowy wilk”, w teatrze „Lalka”. Wszyscy byliśmy uczestnikami ciekawych przygód bohaterów, którym towarzyszyły wspaniałe doznania muzyczne oraz interesujące dekoracje.