Misie

Od 25 października najmłodsza grupa weszła w grono pełnoprawnych przedszkolaków w Przyjaznej Krainie! Jako Misie przyrzekli na uroczystym pasowaniu, między innymi: zgodnie się bawić, wchodzić z uśmiechem do sali, odkładać zabawki na miejsce. Póki co wiemy od pań z tej grupy, że udaje im się dotrzymać słowa, zatem Gratulujemy Misie! Podczas pasowania dzieci otrzymały prezenty od swoich starszych kolegów z grupy Krasnali oraz miały sposobność przygarnąć pluszowego kotka, który ma umilić czas podczas poobiedniego odpoczynku w Misiowej sali. Drogie Misie i szanowni rodzice. Trzymamy kciuki i życzymy dzieciom dalszych sukcesów!

Europejski dzień zdrowego żywienia

8 listopada dzielne Misie obchodziły dzień zdrowego śniadania. Oprócz rozmowy o zdrowych posiłkach i udziału w wesołych tanecznych zabawach, dzieci przygotowały owocowy koktajl na drugie śniadanie. Koktajl był truskawkowo- bananowy. Mimo braku dodatkowego cukru dzieciom bardzo smakowało drugie śniadanie, które przygotowały same. I już wiedzą, że lepsze od słodyczy są owoce bogate w witaminy, dające dużo energii do wspólnej zabawy.

Kodowanie w naszej grupie

W styczniu wprowadziliśmy w najmłodszej grupie metodę kodowania na dywanie. Dzieciom od razu  metoda ta przypadła do gustu i zaciekawiła ich, a my zamierzamy dalej wykorzystywać ją w naszej pracy.

Projekt mydło

Dzieci z oddziału I „Misie”  zrealizowały projekt badawczy „Mydło”. Dzieci poszukując odpowiedzi na swoje pytania, dowiedziały się między m.in. jak zrobić mydło i mydłolinę oraz jak powstają bańki mydlane.

Projekt świeca

W naszej grupie przeprowadzony został projekt badawczy „Świeca”, zainteresowanie dzieci tym projektem przerosły nasze najśmielsze wyobrażenia. Dzieci świetnie się bawiły porównywając kształty i zapachy świec zgromadzonych w sali.