Rowerowy Maj

Kampania Rowerowy Maj

 

Szanowni Rodzice!

Nasza placówka bierze w tym roku udział w kampanii Rowerowy Maj.

        Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji pro rowerowych.
        Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w dniach 06.05. – 31.05.2019 r. dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Aktywność tę zgłaszamy rano nauczycielowy oddziału do którego uczęszcza dziecko. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.