Rowerowy Maj

Kampania Rowerowy Maj

Szanowni Rodzice!

Nasza placówka bierze w tym roku udział w kampanii Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji pro rowerowych.
        Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w dniach 06.05. – 31.05.2019 r. dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Aktywność tę zgłaszamy rano nauczycielowy oddziału do którego uczęszcza dziecko. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zaczytane przedszkole

Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim konkursie którego celem jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci.   Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły i certyfikaty „Zaczytane przedszkole” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Akcja Żonkile

Znalezione obrazy dla zapytania akcja żonkile 2019W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z Warszawskiego getta, który w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów.

Nasze przedszkole weźmie udział w siódmej odsłonie akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile.  Akcja ta ma na celu upamiętnienie powstania w getcie Warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia 1943 roku. W tym celu dzieci z grupy Zająców oraz odkrywców rozdawać będą własnoręcznie wykonane żonkile rodzicom oraz lokalnej społeczności.