Zwiedzamy Warszawę

W poniedziałek 14 maja 2018 r. grupa „Odkrywców” wybrała się na plac marsz. Józefa Piłsudskiego. Po drodze odwiedzili pełną uroku fontannę oraz sprawdzili, która jest godzina na zegarze słonecznym.

Przegoń zimowego lenia!

Dobra zabawa to w tej grupie codzienność. Rodzice wraz z dziećmi podczas spotkania pokonywali i przeciągali niesforną linę, ścigali się trzymając wiaderko pełne wody, byli prowadzeni przez dzieci z zamkniętymi oczami do celu – trzymając sadzonkę kwiatu, ostatnim zadaniem było stworzenie owadów wykorzystując rolki po papierze i oczywiście nie obyło się bez zdrowej przekąski.
       

Spotkanie z p. Jakubem Czeszko, żołnierzem służącym w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego

10 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Pan Jakub – prywatnie tata Natalki i Filipa, a zawodowo żołnierz służący w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego. Pan Jakub zaprezentował się w wojskowym mundurze i berecie z orzełkiem. Przyniósł również ogromny i baaardzo ciężki wojskowy plecak. Nam trudno było go podnieść choć troszeczkę ponad podłogę, a Pan Jakub powiedział, że On z takim plecakiem na plecach musi biec 20 kilometrów, gdy ma szkolenie. Podziwiamy:) Okazało się, że w plecaku znajduje się mnóstwo fajnych rzeczy: menażka, krótkofalówka, ubranie zabezpieczające przed atakiem chemicznym, słuchawki, hełm. Jednak nam najbardziej podobała się maska przeciwgazowa – śmiesznie się w niej wygląda i ma się dziwny głos. Pan Jakub miał też broń, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mógł jej wyjąć z kabury i nam pokazać. Dowiedzieliśmy się jednak, że pistolet jest połączony z kaburą sprężynką, żeby się nie zgubił. Po prezentacji żołnierskiego ekwipunku mieliśmy okazję wszystkiego dotknąć, a nawet przymierzyć. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy z Panem Jakubem pamiątkowe zdjęcia.Lekcja historii

Dnia 5 kwietnia odbyła się u nas żywa lekcja historii, którą przeprowadził  rekonstruktor z grupy historycznej ze zgrupowania „Radosław” „żołnierz powstania”  p. Rafał Dobrowolski oraz „sanitariuszka” p. Marta Krzyśków. Żołnierze „Radosława” ubrani w zdobyczne panterki, z biało-czerwonymi opaskami na rękawach, przez 63 dni bohatersko bili się z Niemcami. Pan Rafał pokazał dzieciom umundurowanie powstańca,  jak pomagały podczas powstania dzieci i młodzież. Pani Marta pokazała umundurowanie i wyposażenie sanitariuszki i czym się zajmowały podczas wojny. To była bardzo ciekawe i interesujące spotkanie.


Spotkanie z przyrodnikiem

Dnia 4 kwietnia w ramach zakończonego projektu Roślina (Od nasiona do nasiona) spotkaliśmy się z ekspertem – przyrodnikiem z nadleśnictwa p. Grzegrzółką. Było to podsumowanie wiadomości zdobytych podczas projektu. Dzieci tworzyły mikro ogródek, zobaczyły pszczoły i plaster miodu, oraz nornika. Rozmawiały jakie rośliny i zwierzęta można spotkać w ogrodzie.

Projekt „Roślina”

Grupa „Odkrywcy” zakończyła właśnie projekt edukacyjny Roślina (Od nasiona do nasiona). Przez trzy tygodnie, tj, od 12.03. do 30.03. uczyliśmy się o roślinach i zwierzętach żyjących w ogrodzie. Projekt zakończy się dniem kulminacyjnym w formie pikniku razem z dziećmi i rodzicami w miesiącu kwietniu oraz wycieczką do szklarni w ogrodzie botanicznym , gdzie będziemy poszukiwać najciekawsze rośliny. Dowiemy się, czym tak naprawdę są pestki w owocach i poznamy cykl rozwoju rośliny od nasiona do nasiona. Poznamy rolę pszczoły w powstawaniu owoców oraz związaną z tymi owadami pracę pszczelarza. Dowiemy się, w jaki sposób rozsiewają się nasiona. Założymy własne ogródki, które będziemy pielęgnować, a dzięki temu zgłębimy tajniki pracy ogrodnika.

Wizyta Policjanta

W dniu 15 marca w naszym przedszkolu Pani policjant z Komendy Stołecznej w Warszawie  spotkała się z przedszkolakami. Zapoznała dzieci z umundurowaniem policjanta oraz elementami zasad ruchu drogowego. Wyjaśniała jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panią policjant przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. 
 

Dzień Kobiet

Wszystkim Kobietom tym dużym jak i małym grupa „Odkrywców” składa najlepsze życzenia. Na zdjęciu z własnoręcznie wykonanymi tulipanami.

1 2