Spotkanie z p. Jakubem Czeszko, żołnierzem służącym w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego

10 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Pan Jakub – prywatnie tata Natalki i Filipa, a zawodowo żołnierz służący w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego. Pan Jakub zaprezentował się w wojskowym mundurze i berecie z orzełkiem. Przyniósł również ogromny i baaardzo ciężki wojskowy plecak. Nam trudno było go podnieść choć troszeczkę ponad podłogę, a Pan Jakub powiedział, że On z takim plecakiem na plecach musi biec 20 kilometrów, gdy ma szkolenie. Podziwiamy:) Okazało się, że w plecaku znajduje się mnóstwo fajnych rzeczy: menażka, krótkofalówka, ubranie zabezpieczające przed atakiem chemicznym, słuchawki, hełm. Jednak nam najbardziej podobała się maska przeciwgazowa – śmiesznie się w niej wygląda i ma się dziwny głos. Pan Jakub miał też broń, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mógł jej wyjąć z kabury i nam pokazać. Dowiedzieliśmy się jednak, że pistolet jest połączony z kaburą sprężynką, żeby się nie zgubił. Po prezentacji żołnierskiego ekwipunku mieliśmy okazję wszystkiego dotknąć, a nawet przymierzyć. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy z Panem Jakubem pamiątkowe zdjęcia.Warsztaty wielkanocne w „Stacji Plastyka”

W dniu 16.03.2018 r. (piątek) przedszkolaki z oddziału II „Krasnale” uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Drogę z naszego przedszkola do „Stacji Plastyka” dzieci pokonały pieszo, bezpiecznie pod opieką kadry pedagogicznej pracującej w tym oddziale. Nasi wychowankowie samodzielnie wyklejali plasteliną odrysowane przez p. plastyczkę kontury zwierząt, kojarzonych ze Świętami Wielkanocnymi (kura, owieczka, zajączek). Później, p. plastyczka każdą formę zalała gipsem i pozostawiła do wyschnięcia. Następna praca plastyczna przygotowana dla naszych dzieci to malowanie form gipsowych farbami: pisanki, zajączki. Malowanie szlaczków i ozdób na pisankach gipsowych sprawiało dzieciom wiele radości. Dzieci dowiedziały się też o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy. Na zakończenie złożyliśmy życzenia świąteczne „naszej gospodyni”. Spokojnie wróciłyśmy z naszymi wychowankami do placówki. Wytwory dziecięcej pracy, po dostarczeniu do naszego przedszkola, będą wspaniałym upominkiem świątecznym dla każdej rodziny.

       
 

Wizyta Policjanta

W dniu 15 marca w naszym przedszkolu Pani policjant z Komendy Stołecznej w Warszawie  spotkała się z przedszkolakami. Zapoznała dzieci z umundurowaniem policjanta oraz elementami zasad ruchu drogowego. Wyjaśniała jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panią policjant przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. 
 

Wiosna na parapecie

Zachmurzone, szare niebo ostatnich tygodni, mimo zbliżającego się pierwszego dnia wiosny, nie pozostawiło nam wyboru – trzeba było zacząć tę wiosnę jakoś przywoływać…
a więc grupa „Krasnali” zasiała cebulkę i fasolę.
Zanim jednak dzieci przygotowały kącik przyrody, zmierzyły się z teorią. Na początku rozmawiały o nadchodzącej wiośnie – co oznacza dla uśpionych zimą roślin i zwierząt. Ustaliliśmy, co się będzie działo z roślinami: że pojawią się liście, kwiaty a następnie owoce, w których znajdziemy nasiona. I że te nasiona mogą być bardzo różne (duże lub małe, że mogą być pojedyncze albo może ich być wiele… Na koniec wykonały pracę plastyczną pt. „Cebula”