„Polska jej piękno i historia – poznajemy naszą Ojczyznę”

17 kwietnia w ramach projektu badawczego „Polska jej piękno i historia- poznajemy naszą Ojczyznę” odwiedzili nas żołnierze Wojska Polskiego  Pani Sylwia i Łukasz C. , którzy na co dzień służą w X Pułku Samochodowym w Warszawie. Nasi eksperci umożliwili dzieciom wczucie się w rolę żołnierza poprzez przymierzenie hełmu ochronnego i kamizelki, które okazały się niesamowitą atrakcją dla naszych dzieci. Po tej wizycie wiele dzieci zadeklarowało, że w przyszłości zostanie żołnierzami. W takim razie od dziś w przedszkolu powinniśmy witać się słowami Czołem dzieci!

Marzanna

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny w oddziale I.
Tradycyjnie dzieci z oddziału I „Misie” przegnały kukłę Marzanny a powitały Panią Wiosnę.

Marzanno, Marzanno
już nie chcemy ciebie,
niech świeci nam słonko
na wiosennym niebie.

Spotkanie z p. Jakubem Czeszko, żołnierzem służącym w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego

10 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Pan Jakub – prywatnie tata Natalki i Filipa, a zawodowo żołnierz służący w Pułku Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy – Długoszowskiego. Pan Jakub zaprezentował się w wojskowym mundurze i berecie z orzełkiem. Przyniósł również ogromny i baaardzo ciężki wojskowy plecak. Nam trudno było go podnieść choć troszeczkę ponad podłogę, a Pan Jakub powiedział, że On z takim plecakiem na plecach musi biec 20 kilometrów, gdy ma szkolenie. Podziwiamy:) Okazało się, że w plecaku znajduje się mnóstwo fajnych rzeczy: menażka, krótkofalówka, ubranie zabezpieczające przed atakiem chemicznym, słuchawki, hełm. Jednak nam najbardziej podobała się maska przeciwgazowa – śmiesznie się w niej wygląda i ma się dziwny głos. Pan Jakub miał też broń, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mógł jej wyjąć z kabury i nam pokazać. Dowiedzieliśmy się jednak, że pistolet jest połączony z kaburą sprężynką, żeby się nie zgubił. Po prezentacji żołnierskiego ekwipunku mieliśmy okazję wszystkiego dotknąć, a nawet przymierzyć. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy z Panem Jakubem pamiątkowe zdjęcia.Nasza Wielkanocna Palma

W marcu dzieci z oddziału I „Misie” poznały tradycję wykonywania wielkanocnych palmy na Niedzielę Palmową. Razem z Paniami z swojej grupy wykonały palmę w barwach  narodowych biało- czerwonych nawiązując tym samym do 100 -letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Wizyta Policjanta

W dniu 15 marca w naszym przedszkolu Pani policjant z Komendy Stołecznej w Warszawie  spotkała się z przedszkolakami. Zapoznała dzieci z umundurowaniem policjanta oraz elementami zasad ruchu drogowego. Wyjaśniała jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Ochotnicy wspólnie z Panią policjant przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. 
 

Projekt edukacyjny „Piłka”

W listopadzie w oddziale I „Misie” zrealizowany został projekt badawczy „Piłka”. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Gdzie można bawić się piłką? Do jakich zabaw i gier potrzebna jest piłka? Jak piłka wygląda w środku? Czy piłką można malować? Czy piłka pływa?  Dzieci z oddziału I „Zgromadziły” różne rodzaje piłek, które przyniosły z domu. Dzięki tym piłkom zorganizowano wystawę w sali „Misiów”. Dzieci z oddziału I przeprowadzały również samodzielnie doświadczenia, pozwalające im znaleźć odpowiedzi na pytania zadane przez nie wcześniej. Naszą grupę odwiedził również ekspert Pani Mirosława Kazimirska -Michalska, która opowiedziała dzieciom o sportach i zabawach, w których wykorzystywana jest piłka. Na zakończenie projektu prace dzieci zawisły na tablicy w korytarzu.   

Pasowanie na Przedszkolaka

Październik pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich i ich rodziców, tego właśnie miesiące odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość  pasowanie na przedszkolaka. Dzieci i rodziców z oddziału I „Misie”” przywitała uroczyście pani dyrektor. Po wspólnej zabawie z rodzicami, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności pani dyrektor Agata Sośnia dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz mały upominek. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.