Wycieczka

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka

 

W dniu 26.04.2019r. ( piątek ) dzieci z  grupy Misiów oraz Krasnali  wybiorą się na wycieczkę do Powsina na farmę „cztery pory roku „.  temat wycieczki to : „Na wiejskim podwórku” czyli : 
1.   Omówienie jak żyją zwierzęta gospodarskie? Co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja? Czy warchlak to to samo co prosiak? Jakie obrzędy związane są z wiosną?
2. Spotkanie  ze zwierzętami. Dzieci zwiedzają zagrody, mogą dotknąć i nakarmić zwierzęta, a także pomagają w ich pielęgnacji.
3. Warsztaty plastyczne w trakcie których dzieci przygotują pamiątki, które zabiorą ze sobą do domów.

 

 

Rowerowy Maj

Kampania Rowerowy Maj

 

Szanowni Rodzice!

Nasza placówka bierze w tym roku udział w kampanii Rowerowy Maj.

        Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji pro rowerowych.
        Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w dniach 06.05. – 31.05.2019 r. dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Aktywność tę zgłaszamy rano nauczycielowy oddziału do którego uczęszcza dziecko. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zaczytane przedszkole

Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim konkursie którego celem jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci.   Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły i certyfikaty „Zaczytane przedszkole” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

 

Akcja Żonkile

Znalezione obrazy dla zapytania akcja żonkile 2019W tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z Warszawskiego getta, który w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów.

Nasze przedszkole weźmie udział w siódmej odsłonie akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile.  Akcja ta ma na celu upamiętnienie powstania w getcie Warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia 1943 roku. W tym celu dzieci z grupy Zająców oraz odkrywców rozdawać będą własnoręcznie wykonane żonkile rodzicom oraz lokalnej społeczności.

Informacja dla rodziców

Znalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik

Szanowni rodzice i opiekunowie 

 

Informujemy, że strajk w naszej placówce zostaje zawieszony do odwołania. W związku z powyższym od dnia 15.04.2019 ( poniedziałek) placówka będzie otwarta oraz będą odbywać się wszystkie zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze, i dodatkowe według harmonogramu. 

Pomimo tego pragniemy podkreślić, iż nadal popieramy strajk i solidaryzujemy się ze strajkującymi pracownikami oświaty. 

O wszelkich zmianach będziemy Państwa  na bieżąco informować. 

 

Komitet strajkowy 

Informacja o rekrutacji

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 Nadszedł czas zapisu dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/20. 

Nasze przedszkole realizuje program integracyjny dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w czterech grupach dziecięcych. W każdej jest 20 dzieci, w tym 15 dzieci zdrowych i 5 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wraz z powrotem dzieci 6-letnich do przedszkola cztery roczniki wychowanków zorganizowane są w czterech  grupach.

 W roku szkolnym 2019/2020 będziemy mieli cztery grupy wychowawcze:

  • – grupę pięciolatków i sześciolatków kontynuujących pobyt w przedszkolu,
  • – grupę pięciolatków kontynuujących pobyt w przedszkolu,
  • – grupę czterolatków i pięciolatków kontynuujących pobyt w przedszkolu,
  • – grupę trzylatków – nowi kandydaci, którzy muszą przejść przez procedurę rekrutacji.

Czytaj dalej

Informacja dla rodziców

Podobny obraz

Drodzy Rodzice

W związku z wieloma pytaniami odnośnie pobytu dzieci na placu zabaw, informujemy, że wyjścia uzależnione są od jakości powietrza w tym czasie. Stan Jakości powietrza sprawdzić można na bieżąco na stronie http://www.um.warszawa.pl/ , lub klikając na sam dół Naszej strony w zakładkę ” Miasto Stołeczne”. Najbliższa Stacja pomiaru jakości powietrza znajduje się na ulicy Aleja Niepodległości