Styczeń u Krasnali

W miesiącu styczniu zgodnie z zaplanowanymi zajęciami związanymi z balem karnawałowym czytaliśmy dzieciom różnego rodzaju bajki. Stały się one dla dzieci inspiracją do wykonywania równego rodzaju prac plastycznych.

Dzieci zrobiły zamek księcia do bajki pt. „Śpiąca Królewna” inspirowany tekstem Anny Mikity:

„Cały z cegieł zbudowany,

ma dach oraz cztery ściany.

Wznosi się hen, hen do góry,

jakby pragnął przebić chmury”

oraz stroje karnawałowe, które są wyrazem postrzegania przez dzieci baśni „Czerwony Kapturek” Braci Grimm.

W styczniu odbyły się również zajęcia badawcze z Panią Idą „W poszukiwaniu barw”.

Styczeń u Misiów

W styczniu przyszła prawdziwa zima!

Gdy tylko spadł pierwszy śnieg Panie zabrały nas na dwór i pokazały nam jak ulepić bałwana. Chcieliśmy rzucać się śnieżkami, ale Panie mówiły, że nie można rzucać w twarz, ani w głowę oraz, że trzeba bardzo uważać. Nie podobało nam się to. Panie zorganizowały nam bitwę na śnieżki w sali. Tam już nie musieliśmy się martwić o to gdzie leciały kulki śniegowe, bo nie były zimne i nieprzyjemne, ale lekkie i milutkie.

Dowiedzieliśmy się również, że trzeba przy takich śniegach pomagać zwierzętom. Karmiliśmy ptaki w karmniku i każdy z nas sklejał karmnik dla wybranego przez siebie ptaszka z dostępnych materiałów. Każdy wyszedł inny.

Styczeń u Zajęcy

Zające w styczniu realizowały projekt badawczy „Kosmos” oraz cykliczne zajęcia badawcze dotyczące załamania światła i powstawania kolorów.

W styczniu realizowaliśmy projekt badawczy „Kosmos”. Wspólnie z dziećmi szukaliśmy odpowiedzi na zadane przez nich pytania odnośnie kosmosu. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, przeprowadzaliśmy eksperymenty, oglądaliśmy eksponaty badawcze, tworzyliśmy model układu słonecznego oraz makietę rakiety kosmicznej.

W naszej grupie w styczniu przeprowadzone były również cykliczne zajęcia badawcze. Podczas nich dzieci zostały zapoznane ze zjawiskiem załamania światła, pryzmatem, powstawaniem kolorów.